Zespół Szkół w Kutnie

aniorek

Temat: "3 szwadron Walewice"
Uroczystości poświęcone Powstaniu Styczniowemu, przygotowywane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie wspólnie z miastem i gminą Zychlin, w tym roku będę miały bardzo oryginalny przebieg. W przygotowania i obchody włącza się także nasz szwadron choćby poprzez udział w przemarszu, mszy i apelu poległych przygotowywanych na 15.02.2009 r. Jednym z elementów będzie udział młodzieży z Zespołu Szkół w Zychlinie, Marek Drabik w porozumieniu z dyrektorem szkoły przygotowuje oddział złożony 20 uczniów.

21 stycznia 2009 r. zebrał sie komitet organizacyjny uroczystości w Zychlinie, omówiono i doprecyzowano poszczególne elementy przebiegu obchodów Powstania Styczniowego

ukazała się informacja o tym wydarzeniu na stronie Starostwa powiatowego w Kutnie
http://www.kutno.pl/?pg=aktualnosci&zoom=419
Źródło: bedlno.fora.pl/a/a,9.htmlTemat: O sobie
No to teraz ja

Urodzona 24.01.1991.
Z woli rodzicieli nazwana Martyną Joanną, z woli znajomych nazywana Mariką.
Zamieszkała w Kutnie póki co.
Zodiakalny Wodnik, choć zamarza zwykle w zimy.
Blondynka, nie koniecznie legalna wielorazy farbowana.
Oczu bliżej określić się nie da, kolor zmienny nastrojowo.
Do niskich nie należy- 175 bez obcasów.
Waży sama nie wie ile: nie chce wiedzieć lub się boi.
Filmy ogląda takie jakie lecą lub gdy jej ktoś coś poleci: maniaczka horrorów i komedii. Niekoniecznie romantycznych.
Zespół jaki lubi? Za coś tam szacunek do wielu, ale za dużo miejsca zajmie, więc nie.
Interesuje się wszystkim co jej nie będzie męczyć.
Jada po wegetariańsku, uważana za kulinarnego odmieńca.
Sportów nie uprawia od chwili zakończenia roku. Od września do czerwca pogrywa w siatkówkę w reprezentacji szkoły.
Z zawodu to zawodowy obijacz po maksie.
Szczegóły: www.endorfina.mylog.pl
Źródło: sofiaboutella.fora.pl/a/a,57.html


Temat: Podwójne Mistrzostwo Europy dla Brzegu!
Ogromnym sukcesem dla Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu zakończyły się Mistrzostwa Europy Małych Lig Softballa, które w dniach 1-5 lipca odbyły się w Kutnie, w Europejskim Centrum Baseballa i Softballa.
Brzeskie zespoły, które występowały pod szyldem reprezentacji Polski zagrały w kategoriach Little League (11-12 lat) oraz Senior League (14-16 lat). Młodszy zespół, prowadzony przez Piotra Romanowicza okazał się lepszy od ekip Rosji, Niemiec, Holandii i Belgii, z którymi grał systemem każdy z każdym. Podobny system gry miał miejsce w starszej kategorii, w której oprócz Polek zagrały ekipy Włoch, Holandii i Niemiec. Po meczach grupowych rozegrano jednak jeszcze półfinały i mecze o miejsce. W półfinale zespół Jacka Krzciuka wygrał 23:2 z Włochami, a w finale pokonał Niemcy 11:2.
Młodszy zespół w drugiej połowie sierpnia wyjedzie na Mistrzostwa Świata do Portland (USA), a starszy do Lower Sussex (USA).

Mistrzynie Europy Littre League
Magdalena Konieczna, Magdalena Barszcz, Magdalena Popowska, Katarzyna Tuńska, Natalia Litwin, Aneta Karaś, Ewa Huk, Karolina Łukasiewicz, Agnieszka Stabrawa, Karolina Borowiecka, Kamila Janowska; trener Piotr Romanowicz

Mistrzynie Europy Senior League
Natalia Wyrwas, Justyna Pasionek, Sylwia Stankowska, Paulina Marecka, Patrycja Kurowska, Weronika Gwozdecka, Ewelina Klimek, Monika Chrząszcz, Ewa Chrząszcz, Anna Krawczyk; trenerzy Jacek Krzciuk i Łukasz Zieliński
Źródło: forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=593


Temat: Turnieje softballistek Szóstki 2008
W dniach 16-18 maja 2008 r odbyły się w Kutnie Mistrzostwa Polski w softballu w kategorii junior league. Udział w nich wzięły dwie drużyny z Brzegu z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi – MKS „Szóstka” Brzeg. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestniczki wykazały się wspaniałymi umiejętnościami.
Uczennice, których opiekunem jest Pan Dariusz Żak zajęły III miejsce. W skład tej drużyny wchodzą: Agata Gadecka, Magdalena Pasternak, Patrycja Zyzik, Monika Zyzik, Patrycja Jakubowska, Katarzyna Gawlas, Kornela Wieczorek, Karolina Peczeniuk, Magdalena Dudek, Agnieszka Pankraszów.
Jednak największą niespodziankę sprawiły kibicom dziewczyny z drugiej brzeskiej drużyny grającej w tej kategorii, które zajęły pierwsze miejsce w mistrzostwach. Zespół grał w składzie: Anita Chojnacka, Ewelina Kiekisz, Agnieszka Wygaś, Agata Adamczyk, Natalia Jędrzejko, Hanna Walkowicz, Roksana Aleksandrowicz, Natalia Bujnowska, Aleksandra Mruklik, Justyna Seremet, Paulina Rosińska, Marta Łazarewicz, Jagoda Sprawka, Angelika Wojtarowicz. Trenerem zespołu jest Krzysztof Herok, a menagerem Jolanta Budzowska.
Tytuł Mistrzyń Polski sprawił zawodniczkom wielką radość oraz możliwość udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 21-29 lipca 2008 r w Ramstein (Niemcy).
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Opracowały: Roksana Aleksandrowicz i Hanna Walkowicz.
Źródło: forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=9717


Temat: Zawodnicy
Ważna informacja!!! Nasz trzeciobazowy/lewozapolowy Sebastian Krawczyk wyjechał na rok do Londynu. Będzie się tam uczył w polskiej szkole i miejmy nadzieje, że pobyt za granicą sprawi, iż Krawcu wróci odmieniony. Szkoda, że przez rok nie będzie mógł z nami ćwiczyć, wszak to jest zawodnik, który gra bardzo dobrze.

Trzeba dodać także, że do naszego zespołu dołączyło około 5 nowych, młodych zawodników - szybko się uczą i za kilka lat, mam nadzieję, z sukcesami będą występować na turniejach. Kto wie? Może nawet na najbliższym turnieju w Kutnie kliku z nich wystąpi w naszym składzie. Muszą się uczyć, bo są nieźli, ale widać, że stać ich na jeszcze więcej!

Na chwilę obecną nasza drużyna "ZSI Skierniewice" liczy 20 zawodników. Na ostatnim treningu było nas 17 ( Krawcu w Anglii, nie było Łukasza i Przemek ma kontuzję ).
Źródło: baseballforum.ok1.pl/viewtopic.php?t=137


Temat: Skansen militarny
2009-09-16

Historia oręża pod otwartym niebem

Na muzealnej mapie Łodzi pojawiło się nowe miejsce, które szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom wojskowości. Nowo otwarty Skansen Militarny mieści się przy siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przy ul. 6 Sierpnia nr 104.

Skansen został utworzony pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, a merytoryczną opieką nad eksponatami sprawuje Garnizon Łódź i Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Do placówki sprowadzono eksponaty z różnych zakątków kraju. Czołg Tu 34 przetransportowano z Kutna, do którego pojazd trafił w latach 70., jako dar wojska dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Samolot szkoleniowo-bojowy "Iskra", jeszcze kilka lat temu służył lotnikom z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Członkowie zespołu akrobatycznego wykonywali na nim najtrudniejsze akrobacje i figury. Wojskowy helikopter Mi-2 przywieziono z jednostki w Mińsku Mazowieckim. Można tu również obejrzeć armaty przeciwpancerne ZiS 2, które brały udział w operacjach bojowych w czasie II wojny światowej oraz kuchnię polową KP-340. Dodatkowo na znajdujących się na terenie skansenu gablotach umieszczono informacje o sprzęcie i broni będących na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Uroczystego otwarcia skansenu dokonali: prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, senator Maciej Grubski, dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych Mieczysław Góra oraz były szef WSzW płk w stanie spoczynku Wojciech Sikora.

- Myślę, że do tego specyficznego muzeum pod otwartym niebem będzie przychodzić nasza młodzież i będzie z tego korzystać, a niektórzy z nich w przyszłości, być może wybiorą najzaszczytniejszą ze służb dla naszej ojczyzny – służbę w mundurze – mówił o misji przyświecającej utworzeniu skansenu prezydent Jerzy Kropiwnicki.

Grupy zainteresowane zwiedzaniem skansenu będą oprowadzane przez pracowników WSzW. Termin wizyty należy rezerwować telefonicznie.

Starania o utworzenie w Łodzi skansenu rozpoczęto w 2006 roku z inicjatywy płk. Wojciecha Sikory. W tym też roku działania zostały objęte patronatem prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. W roku 2007 udało się pozyskać czołg i armaty, a rok później „Iskrę”. Śmigłowiec Mi-2 trafił do Łodzi wiosną tego roku. Jak podkreślają twórcy skansenu, to dopiero pierwszy etap tworzenia placówki. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku łódzkie zbiory wzbogacą się o transporter BRDM. (AnK)

ŹRÓDŁO: www.uml.lodz.pl
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2420.htmlimg
\